100 Bin KYC Kontenjanı

Pi Network Türkiye Websitesi

Pi Network ekonomisini yaratmak üzere Testnet sürecinde topluluk üyeleri tarafından, Pi Apps platformu üzerinde çalışacak şekilde geliştirilen uygulamalar 15-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Pi Kongresinde görücüye çıkıyor.

Bu uygulamaları kullanarak Pi ekonomisinin yaratılmasına katkı sağlayacak üyelerin platform üzerinde Pi bakiyelerini kullanabilmesi için kimlik doğrulaması gerekiyor.

İlk etapta geliştirici ekip tarafından karşılanacak olan 100 bin kişilik bir kontenjan açıldı. Bu kontenjandan faydalanacak üyelerin seçimi; üye olma süresinin uzunluğu, nodeların zaman, miktar ve güvenilirliği, katılım, topluluğu büyütme, yapıcı konuşmaları teşvik etme ve gelecekteki potansiyel katkılar dahil olmak üzere Pi’ye yaptığı geçmiş katkılarına dayalı olarak meritokrasi temelli olacaktır. Pi Node ve Testnet, Pi Apps Platformu, Pi’nin eşler arası ekonomisini önyükleme ve ekosistemi oluşturma, gelecekteki potansiyel katkıların dikkate alınması, hem yeni hem de kıdemli Öncülerin seçileceği manasına gelir. Ancak genel olarak dağıtımda, yakın zamanda katılan üyelere göre daha fazla kıdemli üye olacaktır.

KYC Daveti aldığınızda bu ekranı göreceksiniz.

ÜCRETSİZ KYC KONTENJANI

Önümüzdeki 24 saat içinde gerekli dokümanları sağlayıp ücretsiz kimlik doğrulaması yapmak üzere seçildiniz.
Kimlik doğrulaması gerçek bir insan olduğunuz ispatıdır, mainnete geçişte biriktirdiğiniz Pileri elde etmek için bir gerekliliktir.
Önümüzdeki 24 saat içinde kimlik doğrulaması yapmak istiyor musunuz? (Doğrulamayı 24 saat içinde tamamlayamazsanız davet iptal edilir)

|Belgeleri kontrol et|✅
|Yoksay|❌


• Daveti aldıktan sonra “CHECK DOCUMENTS” butonuna tıklayın
• Açılan formda ülke seçimini yapın
Pasaport ve kimlik sorularında “YES” seçeneğini işaretleyin.

Bu formda pasaportunuz olmasa bile var demeniz gerekiyor çünkü Pi Network, kimlik doğrulamasını gerçekleştiren YOTI uygulamasının, pasaport dışında belgesini kabul etmediği ülkelerden katılan üyelerin sorun yaşamaması adına pasaportu olmadığını belirten üyelerin davetiyesini iptal ediyor.

YOTI neyse ki Türkiye için pasaportun yanı sıra nüfus cüzdanı ile doğrulama yapıyor. Fakat eski tip nüfus cüzdanları kabul edilmiyor.

Yoti uygulamasının arayüzü

Yoti uygulamasını indirdikten sonra üstte gördüğünüz ekranda öncelikle Personal Details kısmında ADD butonuna tıklayarak bir profil fotoğrafı oluşturmanız gerekiyor.

Ardından kimliğinizi eklemek için yine aynı ekranda
ID DOCUMENTS – Add yolunu izleyin.
• Ülke seçiminizi yapın (Turkey)
• Yeni nesil kimlik kartınız ile işlem yapmak için National ID seçin.
• Kimliğinizin önce ön yüzünün (front), ardından arka yüzünün (back) fotoğrafını yükleyin.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra YOTI kimliğinizi onaylama sürecine girecek. Bu işlem ortalama olarak 2-3 saat içinde tamamlanacaktır. Yoti ID’niz onaylandıktan sonra Pi uygulamasına dönmeniz ve
Menu – Profile – Identity Verification – Start
yolunu izleyerek, YOTI’de oluşturduğunuz ID’nin Pi Network ile paylaşılması için izin vermeniz gerekiyor.

KYC onaylı profil

Tüm işlemleri başarıyla gerçekleştirdikten sonra Pi’de Menu – Profile ekranında “Identity Verification (KYC)” onaylandığını göreceksiniz.

14 cevap

 1. Kayahan dedi ki:

  Benim yoti id var. Gerekli doğrulamayı yoti de yaptım. Pi Bana kyc gönderirse, yapmam gereken başka bir işlem olur mu?

 2. Sedat dedi ki:

  Yeni kimlik ve pasaportum var

 3. Mustafa dedi ki:

  Ya program üzerinde dolduran forma bilmediğimiz için pasaport ve id kimlik yok işaretledim. Artık davet de gelmiyor. Şimdi biz doğrulama yapamayacakmıyız. Bu gerçekten çok saçma olur

 4. Muhammed Ali Meral dedi ki:

  Merhaba bir sorum var : Şu An pi uygulamasında kyc doğrulama seçeneği yok. Ben yoti yi indirip kyc doğrulaması yaptım. Bunun bir geçerliliği yok değil mi?

 5. Onur dedi ki:

  Merhaba.
  Bana bu bildirim geldi ama basamaklari tam bilemediğim için sonuç alamadim. Şimdi bu yazıyı okuyunca herşey daha anlaşılır.
  Tekrar istek gelir mi acaba?

 6. Mustafa dedi ki:

  Kyc bana geldi ama tam o ekrandaki CHECK DOCUMENTS tuşuna bastım sarjim bitti kapandı actim programi o pencereyi göremiyorum yardımcı olun arkadaşlar

 7. Bülent dedi ki:

  Ben yotiye sadece kimliğimi ibraz ettim pasaportumuda eklenelimiyim ?

  Saygılar iyi Çalışmalar…

 8. Şükrü dedi ki:

  Ben şükrü

 9. Mahmut kara dedi ki:

  Bu konu ile ilgili bilgi almak istiyorum bayadır kazı yapıyorum yalnız başka işlemler yapmam lazımmı

 10. İsmail cem cebe dedi ki:

  Yeni kimlik ve pasaportum var

 11. Yunus dedi ki:

  Ben ülkemi seçmeyi unuttum ve pasaport yazan yeri bilmediğim için no yaptım yardımcı olurmusunuz bunun bir sorunu olurmu.

 12. Merto2020 dedi ki:

  Kyc davetimi beklememiz lazım

  • z365air dedi ki:

   Evet. Sistem tarafından kyc yapmak üzere toplamda 100.000 üye seçilecek.
   Önümüzdeki birkaç ay boyunca herhangi bir gün seçilebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir