Cfan


Chengdiao Fan

Ürün Yöneticisi


Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayımsal Antropoloji alanında doktora derecesi olan Chengdiao Fan, küresel ölçekte insan potansiyelini ortaya çıkarmak üzere sosyal programlamayı işliyor.

İnsan davranışı ve insan grupları çalışmalarında uzmanlığı olan Fan’in araştırmalarının odak noktasında insan / bilgisayar etkileşimi ve sosyal hesaplamalar (özellikle teknolojiyi insan ve toplum davranışlarını pozitif etkilemede kullanım yöntemlerimiz) vardır.

Daha önceki araştırma projeleri ve makaleleri; verimliliği artırıcı yazılım sistemleri tasarımı, sosyal iletişimin ölçeklendirilmesi ve insanlar için müdahale edilmemiş bir sosyal sermayeye zemin oluşturulması üzerinedir.

Bunun yanı sıra Fan, kitle kaynağıyla ileti dizilerini ölçekleyen bir e-posta verimlilik platformu girişiminin de kurucusudur. (MyriadHUB)

Cfan’a göre blokzincir teknolojisinin merkeziyetsizlik ile ekonomi araçlarını birleştirmesi heyecan verici ve bu teknolojik mucize dünyanın her yerinden bireylerin sisteme katılmasını ve katkıları ölçüsünde kazanmalarını sağlayacak.

İnternetin bilgi takasıyla dünyanın daha bağlantılı bir hale gelmesini mümkün kıldığı gibi, blokzincir ve kripto paralar da, değer takasıyla daha yakın ve sık işbirliğini mümkün kılacak.

Pi’den beklentisi dünya vatandaşlarının kendi değerlerini ortaya çıkarıp ele geçirecekleri kapsayıcı bir ekonomi yaratmaları ve karşılığında toplum ve dünya için değer üretmeleri olan Chendiao Fan, İngilizce ve Çince konuşuyor. Bilim insanı, mühendis, bir eş ve 3 yaşında bir çocuğun da annesi.