Kyc Demo

Kyc Demo

Pi KYC Bilgilendirmesi
Demo Video

KYC veya “Müşterinizi Tanıyın”, kullanıcı kimliklerini önce belirlemek ve ardından doğrulamak, yönetmeliklere uymak ve küresel Pi Ekosistemindeki Öncülerin (Pioneers) gerçek bireyler olduğundan emin olmak için bir prosedürdür.

Diğer çoğu proje, KYC’yi üçüncü taraf bir KYC sağlayıcısına yaptırıyor çünkü neredeyse tüm ülkelerden birçok insanı doğrulama süreci son derece zor bir problem. Ancak, her üçüncü taraf KYC sağlayıcısı, her KYC kontrolü için bir ücret alır. Finansal durumu ne olursa olsun tüm Öncülere Pi Mainnet’e katılma fırsatını sağlamak için Pi Network, Öncülerin ceplerinden para çıkmadan ve insan doğrulayıcıların çalışmalarını ödüllendirmek için her biri sadece 1 Pi’ye mal olan KYC kontrollerini sağlamak amacıyla kendi KYC uygulamasını tasarlıyor ve oluşturuyor. Bu, kapsayıcılık için sürekli çabalarımızın bir parçasıdır.

Ayrıca, 230’dan fazla ülkedeki milyonlarca Öncü ve ihtiyaç duyulan KYC kontrollerinin ölçeği göz önüne alındığında, KYC süreci için herhangi bir üçüncü tarafa dış kaynak sağlamak zordur. Bu nedenle, bu KYC çözümünü geliştirdik; ve makine otomasyonundan ve küresel Pi topluluğunun gücünden yararlanarak KYC sürecini hem hacim hem de kimlik çeşitliliği açısından ölçeklendirebileceğimizi umuyoruz.

KYC çözümü milyonlarca Öncünün kimliğini başarılı bir şekilde doğrularsa, Pi Network’ün -gizlilik, doğruluk, ölçeklenebilirlik, çeşitli popülasyonların geniş kapsamı ve erişilebilirliği korunurken- dünyaya sağladığı devrim niteliğinde merkezi olmayan ve ölçeklenebilir bir KYC çözümü olacaktır.

Bu çözüm tasarımı, bazı insan doğrulama adımlarını içermesine rağmen, gizlilik ve güvenliğe büyük önem vermektedir. Devam eden pilot grup kayıtları ile Pi KYC uygulamasını tamamlamaya devam ederken, ana ekranda bu KYC çözümünün nasıl çalıştığına dair bir demo video sunuyoruz.

🎥 Pi KYC Demo Video: