Roller

Pi Network Türkiye Websitesi

Pi Network mobil madencilik rolleri

Pi Network’de madencilik yapmak üzere üyelerin 3 farklı temel rolü bulunuyor.

Bunlar sırasıyla Öncü, Katkıcı ve Elçi. Gelin bu rolleri daha yakından inceleyelim.

Bu rolleri ve kazandırdıkları Pi miktarını “Menu > Earn Pi” yolunu izleyerek veya ana ekranda yıldırım ikonuna tıklayarak görüntüleyebilir, her bir rolden gelen kazım hızlarının detaylarını yine bu ekrandan öğrenebilirsiniz.

Pioneer - Öncü

Uygulamanın en temel rolüdür. Kayıt olan her üye bir öncüdür ve takımında hiçkimse olmasa bile madenciliği başlattığı andan itibaren bu rolün getirdiği kazım hızı ile Pi kazanmaya devam eder. Bu hız sizin giriş seviyesi kazım hızınızdır. 

 

3.14 π/saat
Mevcut giriş seviyesi kazım hızı

Contributor - Katkıcı

Herkesin üye olduğu andan itibaren bir öncü olduğunu öğrendik. Her öncü ise 3 adet 24 saatlik kazım periyodunu tamamladığında bir katkıcı olur. 

Katkıcı üyeler güvenlik çemberini kurabilir ve bu çembere ekledikleri her üye için (5 kişiye kadar) giriş seviyesi kazım hızının %20‘si kadar bir kazım hızı artışı elde eder. Bu artış, toplam kazım hızı hesaplamasında da yine %20 artışa tekabül eder.  

Çemberinizi 5 kişi ile tamamladığınızda öncü rolünden elde ettiğiniz giriş seviyesi kadar bir kazım hızı daha elde etmiş olursunuz.

Öncü ve Katkıcı rollerinden gelen kazım hızlarınızın toplamı “Temel Kazım Hızı”nızdır. 

3.141 π/saat
Maksimum katkıcı kazım hızı
0.3925 π/saat
Temel kazım hızı (pioneer + contributor)

Ambassador - Elçi

Elçi rolünde ise devreye referanslarımız giriyor. Bütün üyeler uygulamaya kayıt olduğu andan itibaren platforma yeni üyeler davet ederek takımlarını büyütebilir ve takımındaki her aktif referans için ekstra kazım hızı elde eder. Takımımız (Earning Team) bizi davet eden üyeden ve bizim davet ettiğimiz üyelerden oluşur. 

Her aktif referans bize temel kazım hızımızın (öncü ve katkıcı toplamı) %25’i kadar kazım hızı sağlar. 

3.141 π/saat
Güvenlik çemberi kurulmadan önce her aktif referanstan gelen kazım hızı
0.195 π/saat
Güvenlik çemberi tamamlandıktan sonra her aktif referanstan gelen kazım hızı

Önemli notlar

►Öncelikle dikkat ettiyseniz her bölümde mevcut kazım hızı, azalan bir animasyonla gösteriliyor. Bunun sebebi Halving, yani yarılanma! Pi Network’te üye sayısının 1000 kişiden itibaren her 10 kat artışında madencilik ödülleri yarı yarıya azalıyor. (10.000 – 100.000 – 1.000.000)

Toplam kazım hızınız üstte belirtilen üç ayrı görevden gelen kazım hızlarınızın toplamıdır. 

►Uygulama üzerinde takımınızla sohbet edebildiğiniz bir sohbet kanalı bulunmaktadır. Bu sohbet kanalına, uygulama ana ekranındaki kullanıcılar ikonuna tıklayarak ulaştığınız sayfanın alt tarafında bulunan “GO TO EARNING TEAM CHAT” butonuna tıklayarak gidebilirsiniz.

Her üye kendi Earning Team Chat kanalının moderatörüdür ve bu kanalda gördüğünüz H ikonu diğer üyeler tarafından bu chat kanalında sizin mesajlarınızın sol üst köşesinde görünür. Bu kanalda üyelerin mesajlarını silebilir, onları susturabilirsiniz. Kontrol tamamen sizde.

►Yine bu sayfada bulunan “PING INACTIVE” butonunu kullanarak o anda kazım yapmayan bütün takım üyelerinize, aynı anda, kazım yapmalarını istediğinizi söyleyen bir uygulama bildirimi gönderebilirsiniz. Bu işlemi 16 saatte 1 defa gerçekleştirebilirsiniz. Bir bildirim gönderdikten sonra yeni bir bildirim gönderebilmek için 16 saat beklemeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir