Vince

Vincent McPhillip

Vincent McPhillip

Topluluk Yöneticisi


Vincent McPhillip toplumun varlığı tanımlama, oluşturma ve dağıtma yöntemlerini demokratikleştirme göreviyle yola çıkmış Yale ve Stanford eğitimli bir sosyal hareket yaratıcısıdır.

Yale Üniversitesi Politik Bilimler’den mezun olduktan sonra Wall Street’de yatırım bankacılığı iş teklifini geri çevirip toplum temelli WellWyn’i kurmuş ve ardından daha fazla insana etki edebilmek üzere Bridgespan adlı sivil toplum örgütüne katılmıştır.

Amerika’daki toplulukların eğitimi ve işgücü gelişimine yüz milyonlarca dolar dağıtan Bridgespan’de hayırseverler ve diğer sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışma imkanı bulmuştur.

Bridgespan’de geçirdiği zaman onu, insanlara eşit fırsatlar sağlamak için derin temelleri olan şu efsaneyi yıkmak gerektirdiğine inanmıştır:


“Dünya için iyi bir şeyler yaparken, finansal refaha ulaşamazsın.”


Vincent bunun gerçekleştirilebilmesi için çalışmak üzere Stanford College ve Silikon Vadisi’nden liderler, iş insanları, mühendisler ve avukatlardan oluşan 750 kişilik bir grup olan Stanford Blockchain Collective kurucu ortakları arasına girmiştir.

Bunun yanı sıra insanların hayatlarını değiştirmek üzere kriptoparaları nasıl kullanabileceklerini iyi anlamak ve çözümleyebilmek için Kripto’ya giriş atölye dersleri vermeye başlamıştır.

Kriptoparaların, refaha yeni anlam kazandırmayı sağlamak üzere insanlara fırsatlar sunan en güçlü araçlardan biri olduğuna inansa da (bu potansiyele rağmen) onlara, kriptoparaların hayatlarını nasıl geliştireceğini anlamalarına yardım ettiğimiz sürecin henüz çok başında olduğumuzu düşünüyor.

Pi bunu değiştirmek üzere yola çıktı, varlığı yeniden tanımlayarak insanları geliştirmek için çıkılan bireysel ve ömür boyu sürecek misyonun zirvesini temsil ediyor.

Vincent özel hayatında Pi’den kalan boş zamanlarında ise meditasyon, yoga ve tai-chi yapıyor. Dans etmeyi seven Trinidad-Tobago kökenli Vincent, İngilizce, İspanyolca ve Portekizce konuşuyor.